یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

طاهر حسنی و هه لمه ت معروفی
حملات نظامی فرامرزی جمهوری اسلامی علیه اپوزیسیون خارج
(با تاکید بر فراست کمیته امنیت حدکا)


• بنا بر اعتقاد برخی از سیاستمدارن و مفسرین مسائل مربوط به ایران این دو حمله اخیر به اپوزیسیون ایرانی در خارج از مرزهای کشور، زنگ خطری برای دیگر احزاب اپوزیسیون و بویژه احزاب کردی مقیم در اقلیم کردستان عراق می باشد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۹ آبان ۱٣۹۴ -  ٣۱ اکتبر ۲۰۱۵


در مدت سی و شش سال حکومت جمهوری اسلامی و فراز و فرودهای این سیستم توتالیتر، تاکنون در رویارویی با مسائل، سیاستی واحد و خط مشی ای مستقیم دیده نشده است، به گونه ای که دیگر خط مشی نظام (از سازش تا جنگ و از توافق تا تهاجم) به صورت قابل چشمگیری پیش بینی ناپذیر بوده است. در این زمینه می توان به قتلهای موسوم به قتلهای زنجیره ای (1) و ترور مخالفان رژیم طی دهه هفتاد شمسی و نیز حملات برون مرزی اخیر جمهوری اسلامی و اقمارش اشاره نمود که طی این حملات اردوگاه لیبرتی مجاهدین خلق در کشور عراق مورد اصابت موشک قرار گرفت و طی آن چندین تن از ساکنان غیرمسلح اردوگاه جان باختند که گروه جیش المختار که شاخه سپاه قدس جمهوری اسلامی در عراق عنوان می شود، مسئولیت انجام این بمباران موشکی را برعهده گرفته است (2). همچنین پارت آزاد کردستان (پاک) نیز طی بیانیه ای اعلام نموده است که تاکنون پایگاه پیشمرگان این حزب که تنها حزب کردستان ایران می باشد که به طور رسمی و تاکنون در نبرد با داعش در مرزهای حکومت اقلیم کردستان حضور داشته است، سه بار از سوی هواپیماهای نظامی عراقی همپیمان جمهوری اسلامی مورد اصابت عمدی قرار گرفته اند.
بنا بر اعتقاد برخی از سیاستمدارن و مفسرین مسائل مربوطه به ایران و از جمله دکتر کامران امین این دو حمله اخیر به اپوزیسیون ایرانی در خارج از مرزهای کشور، زنگ خطری برای دیگر احزاب اپوزیسیون و بویژه احزاب کردی مقیم دراقلیم کردستان عراق می باشد. (3) زنگ خطری که کمیته امنیت حزب دمکرات کردستان ایران، مدتها پیش آنرا پیش بینی و اعلام نموده بود. احساس خطر در این ناحیه هنگامی بیشتر قوت می گیرد که برخی از احزاب اقلیم کردستان عراق و نیز حکومتهای بغداد و دمشق و نیز گروههای کثیری از جمله حزب الله و جیش المختار و حشد شعبی، متهم به اخذ خط فرمان و اجرای برنامه های عملیاتی از جانب ایران می باشند.
در داخل نیز سیاستهای این نظام در قبال اقلیتهای مذهبی، این سیستم دیکتاتوری سیاستهای خصمانه و ستیزه جویانه متنوع و مختلف بوده است، از توسیع و تقویت گروههای گوناگون مذهبی با اسامی و لونهای مختلف و نیز ایجاد و ترغیب و گسترش بخشی مکاتبی همچون دعوت و اصلاح و همکاری و توافق و تفاهم با داعش گرفته تا دستگیری طرفداران و اعضای مکتب قرآن و ستیزه مداوم با مذهبیان زاهدان و گاه پاکسازی برخی از دیدگاههای اخوانیستی، در تقابل و تغییر بوده است.
در رابطه با اقلیتهای ملی اما سیاستهای این دشمن قسم خورده هماره یکدست بوده است و در راستای نابودی فرهنگی و سیاسی بویژه از طریق آموزش و پرورش و نیز صدا و سیما و شبکه های استانی و امحای آنان از دو طریق جذب افراد مشتاق و مادیگرا و قدرت طلب (که بیشتر اشخاص شرور را شامل می شود که در تمامی شهرها این افراد مشهور خاص و عامند) و نیز از طریق ایجاد اختلاف در بین اپوزیسیون این ملیتها (با روشهای گوناگون) و نیز منحله نامیدن آنان با تلاش مداوم در راستای اضمحلال و انحلال آنان، کوشیده است. البته با فراز و فرود در نیروهای اپوزیسیون، تلاشهای جمهوری اسلامی نیز فراز و نشیب به خود دیده است اما مداوم و پیوسته جریان داشته است.
میزان عملیاتی شدن نقشه ها و طراحیهای جمهوری اسلامی و هزینه های وارده بر احزاب و اشخاص تا حدودی زیادی متفاوت است، برخی از احزاب و اشخاص گاه در دامان تله ها و ترفندهای شوم همیشگی این سیستم خزیده اند و هزینه های هنگفت داده اند (که این امر برای همه احزاب به صورت تقریبی صحیح می باشد)، اما در این میان کمیته امنیت حزب دمکرات کردستان ایران که مسئول آن چکو رحیمی می باشد، با کادرهای فرهیخته و آگاه و فعال خویش، با درایت ویژه رهبری آن موقع،- دکتر صادق شرفکندی – در سال 1371 شمسی رسما تشکیل شد، جایگاهی ویژه در خنثی سازی طرحها و توطئه های متعدد و دائمی رژیم خمینیستی و توتالیتر جمهوری اسلامی ایران داشته است و با بررسی شواهد مستدل موجود به جرات می توان گفت یکی از موفق ترین نهادهای امنیتی در مقابله با رژیم بوده است.
ناگفته پیداست که در رویارویی با سیستمی نادمکراتیک که تمامی سیاستهایش منافی حقوق بشری است، نهاد و کیمته امنیتی ارزشی فزونی می یابد و هوشیاری آن از دو لحاظ پیشگیری و رویارویی، بسیار مهم می باشد. کیمته و نهاد امنیتی فارغ از آنکه حافظ جان اشخاص و اعضای سازمان ذی نفوذ خویش می باشد می باید همیشه دو امر خطیر را به یاد داشته و سرلوحه فعالیتهای خویش قرار دهد.
یک: شناسایی و تعقیب سیاستها و برنامه های دشمن و سیستم خاطی و
دوم: گردآوری اطلاعات از جامعه مورد نظر خویش که برای احقاق حقوق آن فعالیت می نماید.
کمیته و نهاد امنیتی فعال به طور مستقیم در پویایی حزب مربوطه اش و نیز آمادگی آن برای رویارویی با مسائل و اتخاذ تصمیم صحیح در ابعاد متفاوت نقش دارد، فلذا وجود نهاد امنیتی ای قوی و پویا و فعال به معنای واقعی کلمه مترادف با پویایی و تکاپوی آن حزب می باشد. اطلاعات صحیح و بموقع می تواند و می بایست مترادف با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و نیز رویارویی با تنشهای فرا راه سیستم و تشکل حزبی و حکومتی باشد، نکته ای که فقدان آن می تواند به منزله فقدان وجود حزبی پویا و فعال و یا نابودی و اضمحلال آن باشد.
علاوه بر وجود شواهد مستدل در زمینه خنثی نمودن توطئه های ترور، قتل، جنگ روانی، مسموم نمودن و بمب گذاریهای کثیر که تاکنون در مورد فعالیتهای کمیته امنیت حزب دمکرات کردستان ایران موجود است، در این میان و جهت روشن سازی مسئله و مدعا به دو نمونه اخیر اشاره می شود:

نمونه اول:
اخبار وسیعی در چند هفته اخیر منتشر شد که بر اساس آن جمهوری اسلامی هواپیماهای بدون سرنشینی را جهت شناسایی و کسب اطلاعات به کردستان ایران روانه نموده است که در این اثنا مورخه پازدهم مهرماه جاری یک فروند هواپیمای بدون سرنشین در حوالی روستای طومار قامیش از توابع بخش زیویه شهرستان سقز سقوط کرد. (4) در همین راستا، تیر ماه جاری و به عبارتی دیگر چهار ماه پیش، سروان چکو رحیمی مسئول کمیته امنیت حزب دمکرات کردستان ایران در مصاحبه ای تلویزیونی با شبکه NRT از وجود این هواپیماهای بدون سرنشین را فاش نمود (5) و در همین برنامه تلویزیونی و با تکیه بر مستدلات و مستندات گفت: ایران در نظر دارد از سه جهت به پیشمرگان این حزب، مستقر در جبال کیله شین حمله نماید و نیز با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و یا موشک به مقر این حزب در اقلیم کردستان حمله نماید. که حمله به کمپ سازمان مجاهدین خلق، بر صحت این امر صحه می نهد.

مورد دوم: پیشگیری و خنثی نمودن توطئه بمب گذاری و منفجر نمودن کنگره دوازدهم این حزب:
هرچند تاکنون بارها و به انحاء مختلف از سوی جمهوری اسلامی سعی در ایجاد اختلال و حتی بمب گذاری در کنگره حزب دمکرات کردستان ایران و دیگر احزاب کردی شده است اما توطئه منفجر نمودن کنگره دوازدهم این حزب بحدی وسیع و برنامه ریزی شده بود که در صورت عدم خنثی سازی می توانست جان صدها نفر از پیشمرگان و کادرهای حزب دمکرات کردستان ایران را قربانی نماید اما با درایت کامل و قبل از انجام توطئه، خنثی گردید.
ماجرا از این قرار بود که شخصی نفوذی و از مهره های اطلاعات رژیم به نام آزاد باله که با ورود به حزب و نزدیکی به سکرتر وقت حزب، دوره کادری را نیز به اتمام می رساند و سپس اقدام به طراحی بمب گذاری و منفجر نموده کنگره حزب با هماهنگی با اطلاعات می نماید که نقشه طراحی شده با ترور شهید منصور و چهار تن دیگر از پیشمرگان و دسترسی به شواهدی که در ماشین تروریستها یافت شد، فاش گردید که طی این اسناد به نام آزاد باله و مراجعه به وی جهت انجام ماموریت فوق الذکر اشاره شده بود، بعدها و پس از متواری شدن آزاد و بازگشتش به ایران نامبرده از سوی افرادی ناشناس و با ضربات چاقو کشته شد.

سخن پایانی:
جمهوری اسلامی ایران برای از میان برداشتن رقیبان و مخالفان خویش هیچ گاه از پای نخواهد نشست و از هر گونه سیاست ضداخلاقی و ضدانسانی و گروههای مختلف وابسته به خود در داخل و خارج از کشور در راستای پیشبرد مقاصد خویش بهره جسته و خواهد جست. اصلاحات در قالب این سیستم سرابی بیش نیست و دلبستن به آن در قالب این سیستم توتالیتری تنها می تواند رویایی سیاسی باشد که هیچگاه به تحقق نخواهد پیوست، فلذا مبارزه با آن، هوشیاری، اقتدار و جدیت بیشتری می طلبد. از اینرو لازم است اپوزیسیون خارج در فکر جستن راه چاره ای جهت فعالیت در داخل و نفوذ به اعماق خاک ایران و وارد آوردن خسارات به منافع رژیم در داخل باشد. انتظار و ابقای بیش از این در خارج از مرزهای ایران، به علت وابستگی گروههای فراوان به رژیم بویژه در کشور عراق، می تواند احزاب و گروههای اپوزیسیون را متحمل خسارات جبران ناپذیر فراوانی نماید که گاه می تواند به منزله افتادنشان در سراشیبی فنا و انحلال باشد.1. قتل‌های زنجیره‌ای، به قتل برخی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی منتقد نظام جمهوری اسلامی در دههٔ هفتاد خورشیدی در داخل و خارج از ایران گفته می‌شود که به گفتهٔ برخی منابع با صدور فتوی توسط روحانیون بلندپایه و توسط پرسنل وزارت اطلاعات در زمان وزارت علی فلاحیان (وزیر اطلاعات دوران ریاست‌جمهوریهاشمی رفسنجانی) و دری نجف آبادی (اولین وزیر اطلاعات در دولت محمد خاتمی) صورت گرفت.
منابع:
2. https://www.youtube.com/watch?v=pko1FkhRp6k
3. zagrospost.com
4. dana.ir
5. https://www.facebook.com/video.php?v=1652806561623653&set=vb.1488444631393181&type=2&theater


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست