یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام دبیرکل سازمان ملل متحد
به مناسبت روز جهانی پایان دادن به بردگی


• با هم، بیایید هرکاری را که از دستمان بر می آید برای میلیون ها نفر از قربانیان در سراسر جهان که در بردگی نگه داشته می شوند و از حقوق بشر و کرامت انسانی محروم شده اند، انجام دهیم ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۲ آذر ۱٣۹۱ -  ۲ دسامبر ۲۰۱۲


* پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی پایان دادن به بردگی
12 آذر، 2 دسامبر
برگردان: سهیلا وحدتی


هشتاد و پنج سال از آغاز اجرای کنوانسیون بردگی گذشت، با این حال این شیوه های انسانیت زدایی در قرن 21 شکل های بروز جدیدی یافته است.
هر روز، در تمام مناطق جهان، زنان قاچاق شده، فروخته می شوند و در روسپی خانه ها برای بهره برداری جنسی زندانی می شوند. دختر بچه ها به زورعروس می شوند، مورد آزار جنسی قرار می گیرند و به عنوان کارگران خانگی استفاده می شود. کودکان در معادن کار می کنند، با مواد منفجره کار می کنند و گرد و غبار سمی را تنفس می کنند. دیگران ربوده شده و تبدیل به سرباز شده و مجبور به کشتن و شکنجه کردن می شوند. . مردان، جدا شده از خانواده هایشان، بدون هیچ دستمزدی مجبوربه کار در کشتزارها شده و یا کارخانه های مخفی حبس می شوند تا بدهی های بی پایان شان را بپردازند.
جنبش علیه بردگی، جامعه بین المللی را گرد هم آورد تا اعلام کند که شیوه های برده داری توهین آشکار به انسانیت مشترک ماست و اینکه هیچ انسانی نباید مایملک انسان دیگری باشد. امروز، دولت ها، جامعه مدنی و بخش خصوصی برای ریشه کن کردن همه اشکال معاصر بردگی باید متحد شوند.
ما ابزار مهمی برای پیشبرد این هدف در اختیار داریم. صندوق داوطلبانه سازمان ملل متحد برای اشکال معاصر بردگی، به عنوان مثال، کمک های مالی، حقوقی و بشردوستانه را به قربانیان ارائه می کند. در طول دو دهه گذشته، این صندوق به ده ها هزار نفر از قربانیان بردگی در بیش از 90 کشور کمک کرده است. اما هنوز این صندوق نیاز مبرم به سرمایه مالی برای انجام ماموریت خود و پاسخگویی به این نیاز رو به رشد دارد.
در روز جهانی پایان دادن به بردگی، من دولت ها و شرکت های خصوصی را فرا می خوانم که به صندوق داوطلبانه سازمان ملل متحد برای اشکال معاصر بردگی و فعالیت هایش در حمایت از قربانیان در سراسر جهان کمک مالی کنند. با هم، بیایید هرکاری را که از دستمان بر می آید برای میلیون ها نفر از قربانیان در سراسر جهان که در بردگی نگه داشته می شوند و از حقوق بشر و کرامت انسانی محروم شده اند، انجام دهیم.

بان کی-مون

برگردان از متن انگلیسی:
www.un.org


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست